Районний Будинок дитячої та юнацької творчості – комплексний позашкільний заклад районного підпорядкування. Історія Будинку розпочалася 1 жовтня 1971 року, коли районною радою було прийнято рішення про створення у містечку Вороніж районного Будинку піонерів. Маленька кімната при Воронізькій ЗОШ №1 притягувала до себе дітей, підлітків, старших вожатих. Будинок пропонував дітям розкрити свої здібності, підготуватися до активної творчої праці, провести змістовно вільний час, поспілкуватися з однодумцями. При Будинку діяла інструктивно-методична база районної піонерської організації. Систематично проводились навчання загонових вожатих, голів рад дружин, прапороносців. Йшла підготовка піонерів-інструкторів. Тут працювали клуби за інтересами, якими керували люди, закохані в свою справу, віддані дітям. З того часу кілька разів змінювалась назва закладу, але він завжди залишався центром дитячих радощів, міцної дружби і перших творчих здобутків.
У 2003 році заклад перейменовано в районний Будинок дитячої та юнацької творчості. У закладі створено всі умови для гармонійного розвитку особистості, її творчого і інтелектуального потенціалу у вільний від навчання час, задоволення потреб молоді у професійному самовизначенні, пошуку розвитку і підтримки юних талантів і обдарувань. Численний творчий педагогічний колектив, до складу якого входять понад 30 спеціалістів, у своїй діяльності вирішує головну педагогічну проблему: «Розвиток життєвої компетентності особистості в умовах позашкільного навчального закладу».
В закладі створено всі умови для гармонійного розвитку особистості, її творчого та інтелектуального потенціалу у вільний від навчання час, задоволення потреб молоді у професійному самовизначенні, пошуку, розвитку і підтримки юних талантів і обдарувань.
Гуртковою роботою охоплено близько 640дітей та підлітків району. Вони відвідують понад 39 гуртків 30 профілів. Для зручності вихованців роботу більшої частини гуртків організовано на базі загальноосвітніх закладів району.
Серед працівників закладу 2 відмінника освіти України, 16 педагогів нагороджені почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, грамотами управління освіти обласної та районної державної адміністрації. Педагоги Будинку прагнуть до вершин творчої майстерності. Справжніми цінностями у колективі вважаються сумлінність, щирість у спілкуванні та бажання працювати на спільний результат. Навчально–виховна робота сучасного будинку дитячої та юнацької творчості здійснюється за художньо-естетичним, еколого-натуралістичним, туристсько-краєзнавчим, декоративно-ужитковим , соціо-гуманітарним напрямками.
Навчальні плани гуртків передбачають охоплення вихованців позашкільною освітою віком від 7 до 17 років. В їх основу покладені орієнтири щодо класифікації гуртків за трьомарівнями:початковий, основний , вищий.
Одним із пріоритетних напрямів роботи позашкільного навчального закладу є виявлення, підтримка та розвиток обдарованих дітей. У будинку творчості створено інформаційний банк даних «Обдарованість», який включає дітей-переможців дитячих і молодіжних конкурсів, фестивалів, виставок. З метою створення умов для задоволення потреб юних обдарувань у районі силами Будинку дитячої та юнацької творчості щорічно проводяться загальнорайонні заходи: «Таланти твої, Шосткинщино!», «Наші надії», «Дивограй», виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.
Навчально-виховна робота педагогів спрямована на розвиток творчих здібностей гуртківців, формування національно-патріотичних почуттів, стимулювання творчої активності гуртківців та заохочення їх до занять, підтримку талантів та здібностей.
РБДЮТ є організатором дозвілля вихованців. Створені закладом ігрові програми давно стали популярними серед учнів шкіл району. Серед традиційних заходів - обрядові свята народного календаря, вікторини, аукціони, конкурси, різноманітні розважальні програми. Заходи, що проводяться співробітниками закладу, розраховані на різновікову аудиторію, різні за формою і змістом.
Позашкільний заклад виконує функцію районного методичного центру позашкільної освіти. Він є координатором гурткової роботи, діяльності дитячих організацій району. У закладі проводяться семінари-практикуми для керівників творчих об’єднань, педагогів-організаторів району. При Будинку діє «Школа дитячих лідерів». Крім аналітичної та інформаційно-координаційної функції методисти вивчають передовий педагогічний досвід, ведуть видавничу діяльність; в закладі проводяться конкурси авторських методичних матеріалів.
Жоден навчально-виховний заклад на сьогоднішній день не може заявити про себе як про сучасний, гуманний, особистісно-спрямований, якщо обмежиться лише передачею дітям знань і не сформує в них здатність до саморозвитку і творчої самореалізації.
Прагненням педагогів закладу є формування творчої, життєво компетентної, професійно спрямованої, духовно багатої особистості, конкурентоспроможної в сучасному суспільстві. Шукати нове, не зупинятись на місці - творче кредо педагогів закладу, які значну увагу приділяють соціальному вихованню підростаючого покоління з метою формування у вихованців життєвих компетентностей, залучення їх до традицій народної культури через різноманітні форми діяльності.

Кiлькiсть переглядiв: 706

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.